Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

Pielgrzymka wolontariatu Szkolnych Kół Caritas

Tematem pielgrzymki i spotkania Szkolnych Kół Caritas było „Wybieram miłosierdzie”. Cała tegoroczna formacja wolontariuszy skupiona była wokół uczynków miłosierdzia co do ducha i ciała. Z naszej szkoły pojechało 15 uczniów wraz z opiekunem SKC – ks. Andrzejem Pawłowskim

Ma rynku koszalińskim zgromadziło się ok. 3 tys. wolontariuszy z całej diecezji. Zanim młodzi utworzyli korowód, który miał ruszyć ku kościołowi pw. Ducha Świętego, śpiewali, tańczyli i skandowali różne hasła, np. „Wolontariusze to tacy Boży geniusze”.  Opuszczając rynek siedmioro wolontariuszy wypuściło ku niebu balony z wypisanymi uczynkami miłosierdzia.

Na czele jechał telebim, a za nim ciągnął przez ulice miasta długi korowód młodzieży z flagami, transparentami i emblematami swoich kół. W kościele Ducha Świętego powitani zostali przedstawieniem o Chrzcie Polski zaprezentowanym przez rówieśników z Koszalina. Mszy św. przewodniczył bp Paweł Cieślik, 

Po Eucharystii i posiłku wolontariusze wysłuchali koncertu. Ks. Jakub Bartczak opowiedział im w stylu hip-hop o Bożym miłosierdziu.

Spotkanie zakończyło się przyznaniem nagród za udział w konkursach, m.in. na zebranie największej ilości nakrętek na rzecz hospicjum w Darłowie. 

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Skip to content