Małgorzata Kalicińska – Zwyczajny facet
„Pozbawiony pracy Wiesiek dowiaduje się od swego kumpla, że jest dobra praca, ale daleko poza domem. Przyjmuje ją z wątpliwościami i nadzieją, zresztą skorzystałby z każdej szansy, byle przerwać poniżający stan pałętania się po domu, bycia utrzymankiem własnej żony. Silne i prawdziwe męskie przyjaźnie pozwalają mu z humorem i dystansem przeżywać życiowe porażki i uwierzyć, że trzeba iść naprzód i poszukiwać sensu życia, nawet gdy wszystko jest przeciw i ma się ponad pięćdziesiąt lat…”.
John Grisham – Kancelaria
„”Walczymy o twoje prawa!”, „My to fachowość!”, „Firmy ubezpieczeniowe drżą przed nami!” – to hasła, jakimi promuje się dwuosobowa kancelaria adwokacka Finleya i Figga, nazywana przez obu wspólników „butikiem”. Specjalizująca się w rozwodach i odszkodowaniach firma ledwie wiąże koniec z końcem. Choć Finley zawsze marzył o dużej sprawie z milionowymi odszkodowaniami, na co dzień musi zadowalać się oferowaniem swoich usług ofiarom wypadków samochodowych. W związku z tym zyski kancelarii są równie iluzoryczne, jak jej status. Przez przypadek do kancelarii trafia rzutki absolwent Harvardu David Zinc, który właśnie rzucił pracę w wielkiej firmie prawniczej. Trzej partnerzy, z których żaden nie stawał wcześniej przed sądem federalnym, dają się wciągnąć w proces przeciwko producentowi leku na obniżanie zawartości cholesterolu…”.
Karin Slaughter – Zaślepienie
„Senne miasteczko Heartsdale w amerykańskiej Georgii ogarnia panika po znalezieniu przez Sarę Linton, miejscową lekarkę i koronera w jednej osobie, zwłok Sibyl Adams – wykładowcy z miejscowego collegeu. Sibyl ginie, zaatakowana przez brutalnego mordercę, w toalecie miejscowego baru, wkrótce po zjedzeniu lunchu. Dochodzenie w sprawie zabójstwa obejmuje szef miejscowej policji, Jeffrey Tolliver. Kiedy po kilku dniach zginie kolejna młoda kobieta, Jeffrey zrozumie, że zbrodnia na Sibyl Adams nie była przypadkowym i jednorazowym atakiem…”.
Carloz Ruiz Zafon – Pałac północy
„Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat – podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści…”.
Lauren Weisberger – Ostatnia noc w Chateau Marmont
„Trzydziestoletnia Brooke Alter, dietetyczka, pracuje na dwa etaty, aby utrzymać siebie i swojego męża Juliana, muzyka, który jak dotąd nie zrobił kariery. Są małżeństwem od pięciu lat, Brooke pragnie otworzyć własną praktykę i urodzić dziecko. Tymczasem Julian podpisuje wreszcie umowę na swoją pierwszą płytę, wydaje ją i z dnia na dzień staje się sławny. Ta sława oszałamia ich obojga, jednak ma wysoką cenę: brak prywatności, zainteresowanie prasy plotkarskiej, stała obecność paparazzich, złośliwe, a często kłamliwe artykuły na łamach tabloidów. Julian stale wyjeżdża, koncertuje, występuje w mediach, zdobywa rzesze fanów i fanek. Brooke stara się mu towarzyszyć w podróżach, ale cierpi na tym jej praca. Powoli traci kontakt z Julianem. Czy ich małżeństwo przetrwa próbę? Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?”.