Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

VIII Zjazd Absolwentów

Obserwuj nas

Tradycją Aten Wałeckich są uroczyste Zjazdy Absolwentów, które odbywają się co 5 lat. Tegoroczny zjazd zbiega się z 345 rocznicą powstania szkoły. Uroczystości rozpoczęła msza święta w  kościele św. Mikołaja, koncelebrowana przez absolwenta Aten Wałeckich, ks. Mariana Subocza. Po mszy uczestnicy Zjazdu odwiedzili mury szkoły, gdzie spotkali się w swoim gronie, rozmawiali z nauczycielami, wspominali, oglądając szkolne kroniki. Spotkania i rozmowy odbywały się w salach lekcyjnych, gdzie obecni uczniowie serwowali kawę        i częstowali ciastem.

   Każdy uczestnik otrzymał zestaw upominków, m.in. szaliczki z wizerunkiem Kazimierza Wielkiego. Następnie odsłonięto pamiątkową tablicę i zrobiono fotografię wszystkich przybyłych gości. Około godziny 12 w uroczystym pochodzie absolwenci przemaszerowali do WCK.

   Po oficjalnych powitaniach i przemówieniach dyrektora Waldemara Rogulskiego, przewodniczącego komitetu organizacyjnego zjazdu Mieczysława Lenarta, profesora UW Ludwika Florka, zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły pod kierownictwem mgr Leny Dzidziul, mgr Janiny Kobus i mgr Agnieszki Kowalewskiej.

   Wieczorem, od godz. 19.00 do 6.00, absolwenci świętowali swoje spotkanie na balu na Bukowinie. Najstarsi uczestnicy byli absolwentami z roku 1948. W balu wzięli również udział pan Burmistrz Zdzisław Tuderek, pan Starosta Bogdan Wankiewicz, oraz Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – pan Wojciech Drożdż.

 

opr. Jadwiga Iwaszkiewicz

Aleksandra Karaśkiewicz

Skip to content