Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

Narodowe czytanie

Kolejny już rok, w pierwszą sobotę września, Polacy wspólnie czytają najważniejsze dla naszego narodu utwory. W tym roku wybór padł na dzieło Bolesława Prusa. ,,Lalka’’ to powieść przedstawiająca dzieje nieszczęśliwej miłości Stanisława Wokulskiego do Izabeli Łęckiej. Prus pokazał w ,,Lalce’’ obraz społeczeństwa polskiego u schyłku XIX wieku. Wielu dorosłych Polaków pamięta ,,Lalkę’’ z lat nauki w szkole średniej. Narodowe czytanie ma na celu upowszechnić ideę wspólnego czytania.
Niestety w tym roku aura nie sprzyjała przedsięwzięciu, ponieważ padał deszcz i zrobiło się chłodno. Nie przeszkodziło to jednak najwytrwalszym w tym, by przyjść , przeczytać fragment książki, czy chociażby posłuchać. Z naszej szkoły pani Lena Dzidziul, pani Monika Kulikowska, pan Przemysław Bartosik, dyrektor Waldemar Rogulski oraz grupa uczniów z klas II i III przysłuchiwała się czytaniu ,,Lalki’’ m.in. przez posła Pawła Suskiego, starostę Bogdana Wankiewicza.
Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do uczestnictwa w takich inicjatywach, jest to inna, ale jakże ciekawa sposobność do zapoznania się z utworem. Przypominamy, że ,,Lalka’’ to lektura obowiązkowa klasy II.

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Skip to content