Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

II Miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 1 kwietnia 2016 w Zespole Szkół nr 4 RCKU odbyły się powiatowe eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Damian Marchlewski z klasy IIb oraz Paweł Nowak z klasy Ic. Do dalszych eliminacji przeszedł Damian Marchlewski, który zajął II miejsce. Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 23 kwietnia 2016 w Połczynie Zdroju.

W Turnieju wzięło udział 36 uczniów w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs na etapie powiatowym składał się z dwóch części. Uczestnicy pisali test wiedzy złożony z 30 pytań, a następnie w części ustnej odpowiadali na pytania z wylosowanego zestawu 5 pytań.

Wyniki testu wiedzy pożarniczej :
Damian Marchlewski 22 pkt
Paweł Nowak 13 pkt

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

Opr. J.I.

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Skip to content