close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Poetycki wieczór pamięci Agnieszki Osieckiej

Kolejny, już piąty, wieczorek poezji i muzyki przygotowany przez Koło poetyckie, prowadzone pod opieką mgr Moniki Kulikowskiej, odbył się w auli szkolnej dnia 13 grudnia 2012. Spotkanie było poświecone osobie i twórczości Agnieszki Osieckiej, zmarłej 15 lat temu poetce, pisarce.

 

W programie wykorzystano wiele wierszy i tekstów piosenek z prawie 2 tyś. stworzonych przez A.Osiecką. Mogliśmy posłuchać piosenek: Oczy tej małejWariatka, Kiedy mnie już nie będzie. Do piosenki Damą być uczennice zaprezentowały aranżację teneczną.

 

Scenografia przedstawiała wnętrze kawiarni Cafe Rue de Paris, mieszczącej się w Warszawie,  przed którą obecnie stoi statua poetki. Widownia stała się jakby naturalnym przedłużeniem scenicznej kawiarni. Siedząc przy stolikach można było częstować się kawą i ciastami, upieczonymi przez uczniów.

 

Wśród widzów, którzy licznie przybyli na spotkanie, była pani burmistrz Bogusława Towalewska, wicestarosta pan Jerzy Goszczyński, naczelnik wydziału oświaty starostwa pan Józef Kropielnicki.

 

Na koniec zaproszeni goście, dziękując młodzieży za pięknie przygotowany program artstyczny, złożyli zebranym serdeczne życzenia świąteczne.

 

Kolejne przedstawienie, tym razem o charakterze satyrycznym, w marcu z okazji Dnia Kobiet. Serdecznie zapraszamy chętne osoby o zainteresowaniach teatralnych do zgłaszania się do mgr Moniki Kulikowskiej.

wstecz