close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

Informacje dla maturzystów

Informacje w sprawie egzaminu maturalnego znajdują się w zakładce Nasza szkoła - Kalendarz oraz na stronie Centralnej Komisj Egzaminacyjnej pod adresem https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie dotyczące zasad przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w 2020 roku.
W dokumencie zostały ujęte m.in. procedury, terminy oraz czynności związane z przeprowadzeniem egzaminów. Link do uzasadnienia nowelizacji rozporządzania: uzasadnienie, oraz nowelizacji rozporządzania: nowelizacja.

Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały dokument zawierający wytyczne w sprawie organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.  

W dokumencie jest mowa m.in. o tym, kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu, jakie środki ochrony osobistej powinni zastosować zdający i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu oraz jakie środki bezpieczeństwa należy wdrożyć w związku z organizacją przestrzeni. W wytycznych znalazła się także informacja o możliwości modyfikacji w sposobie przeprowadzania egzaminu, szczegółowe rozwiązania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przeprowadzania egzaminu oraz sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego.
Linki poniżej.

1) Wytyczne w sprawie przeprowadzania egzaminów - format *.doc

2) Przygotowanie do egzaminów - format *.doc

Załączniki:
O czym należy pamiętać podczas egzaminu! - format *.pdf
(2020-06-03 17:15:51)
O czym należy pamiętać podczas egzaminu! - format *.jpg
(2020-06-03 17:19:11)
 

wstecz