close
Strona korzysta z cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce.

DSD wycieczka do Berlina– najlepsza nauka języka obcego w praktyce.

W dniu 16 kwietnia grupa uczniów, która intensywnie poszerza wiedzę z języka niemieckiego w naszej szkole, wyjechała do Berlina. Jak się okazało zwiedzanie zabytków, poznawanie sztuki w muzeum i galerii obrazów to doskonała okazja do ćwiczenia języka niemieckiego w praktyce. Samodzielny zakup biletów na metro w automacie, przejazd metrem na Alexanderplatz czy zamawienie posiłku, wymagały również umiejętności językowych.

W muzeum Pergamonu uczniowie z kl. I i II DSD uczestniczyli w zwiedzaniu z przewodnikiem w języku niemieckim, który w bardzo prosty i ciekawy sposób wprowadził młodzież w antyczny świat.
Galerię obrazów młodzież zwiedzała z przewodnikiem elektronicznym w wersji niemieckiej, dzięki któremu można było zrozumieć interpretację znanych dzieł malarstwa niemieckiego, holenderskiego, włoskiego.
Szyldy sklepowe, nazwy ulic i placów, historia Muru Berlińskiego i wszystkie w drodze zdobyte informacje stanowiły dla uczących się języka niemieckiego doskonałą motywację do dalszej nauki.

 

 

wstecz